top of page

Sürdürülebilir Gelecek için
Ekosistem Modelimiz

#1 Atıkların Değerlendirilmesi

Benzersiz atık yönetim sistemimiz sayesinde kolajen döngüsünü tamamlayarak tüm değerli kalıntıları ekonomiye kazandırıyoruz.

# 2  Su Yönetimi

Tüm proseslerde su tüketimini azaltmak ve yeniden kullanılabilecek tüm suları değerlendirmek önceliğimizdir.

Üretimde açığa çıkan tüm plastik, kağıt, ambalaj vb. atıkları ayrıştırıyor ve farklı alanlarda kullanım için değerlendiriyoruz.

# 3  Geri Dönüşüm

# 4  Döngüsel Ekonomi

Iskefe, atık ürünleri yeni ürünler için kullanılan kaynaklara yeniden dahil eden ekonomik bir sistemle "döngüyü kapatmayı" hedefliyor. Bu yaklaşıma üç ilke rehberlik eder: birincisi, atık ve kirliliği tasarlamak; ikincisi, ürünleri ve malzemeleri kullanımda tutmak; ve üçüncüsü, doğal sistemleri yeniden canlandırmak.

Deri endüstrisi derileri ve derileri deriye dönüştürmezse, küresel gıda endüstrisinden gelen 7,3 milyon ton atığın çöplüklere gidebileceği tahmin ediliyor. İskefe, sadece gıda endüstrisinin bir yan ürünü olan derileri kullanır ve çok yönlü üretim yoluyla bunları eldiven ve ayakkabıdan giyim ve döşemeye kadar geniş bir ürün yelpazesinde kullanılabilecek derilere dönüştürür. Sığırlardan (sığır) hammaddelerini kullanarak deri yapıyoruz ve mümkün olduğunda bu hammaddeleri Türkiye ve çevre ülkelerden tedarik ediyoruz. Sürdürülebilir kaynak kullanımı, düşük deri üretim milleri sağlar ve bitmiş derinin genel karbon ayak izini azaltmaya yardımcı olur.

# 5  Sürdürülebilir Kaynak

bottom of page